Samozamykací zámky

Samozamykací zámek funguje na principu osazení do vchodových dveří tak, že pouhým zavřením dveří (s pomocí zavírače) se dveře nejen zavřou, ale i uzamknou. Vysunutí závory je zhruba jako na 2 západy.

Mechanický - již z názvu je asi zřejmě, že se jedná o čistě mechanickou variantu samozamykacího zámku. K tomuto typu zámku se používá kování, kde je z jedné strany klika a z druhé strany koule, nebo madlo. Při zavření dveří dojde vždy k samočinnému uzamčení zámku. Z venkovní strany je možné zámek otevřít pouze klíčem. Z vnitřní strany zámek odemkneme stiskem kliky, tím pádem je zámek vhodný i pro únikové východy.

Elektromechanický - stejně jak u mechanického samozamykacího zámku dochází k samočinnému uzamčení čistě mechanicky a je možné zámek ovládat za pomoci cylindrické vložky, tedy klíčem. U tohoto typu zámku musíme použít kování, kdy je z obou stran klika. Tento zámek lze ovládat na dálku např. z domácích telefonů, čtečky bezkontaktních čipů atd. Princip je takový, že vnější klika pracuje naprázdno, tedy můžete s ní manipulovat, ale zámek neodemknete. Vnější klika se zaktivuje až po přivedení signálu právě např. z domácího telefonu, nebo čtečky karet. Po té, po stisku vnější kliky je možné zámek odemknout a vstoupit. Vnitřní klika funguje stále. Zámek lze použít na únikové východy.

Elektromotorický - po mechanické stránce je zámek stejný jako mechanický a elektromechanický. Tedy k uzamčení dochází mechanicky a je možné zámek ovládat cylindrickou vložkou za pomoci klíče. K tomuto typu zámku je potřeba kování koule (madlo) - klika. Zámek je možné ovládat na dálku. Po přivedení signálu např. z domácího telefonu, nebo čtečky karet, se zámek za pomoci motoru samočinně odemkne. Po té stačí do dveří pouze zatlačit a vstoupit do objektu. I u tohoto zámku vnitřní klika funguje stále, tedy po stisku je možné zámek odemknout a opustit objekt. Tento typ zámku je rovněž vhodný únikové východy.

   • hmotnost
  • 2,3kg
od nejlevnějšího od nejdražšího

Samozamykací zámky: 102x   48,- až 43 314,-

 

 

 

Získejte registrací trvalou
slevu 5 % 
na všechny vaše nákupy.

 

Nově zaregistrovat

 

 

 


Centrum zabezpečení:     233 310 310       shop4lock.cz